Ця стаття висвітлює поточне спортивне змагання. |
Ліга конференцій УЄФА 2023—2024 — третій сезон Ліги конференцій УЄФА (англ. UEFA Europa Conference League; UECL) — щорічні змагання футбольних клубів, що входять до складу УЄФА.
2023–24 UEFA Europa Conference League | |
---|---|
Деталі турніру | |
Дата | Кваліфікація: 12 липня – 31 серпня 2023 Основний турнір: 21 вересня 2023 – 29 травня 2024 |
Кількість команд | Основний турнір: 32+8 Кваліфікація: 135+43 (з 54 асоціацій) |
Статистика турніру | |
Матчів зіграно | 32 |
Голів забито | 96 (3 за матч) |
Глядачів | 397 908 (12 435 за матч) |
← 2022—23 2024—25 → |
Фінал відбудеться 29 травня 2024 року на стадіоні Святої Софії в Афінах. Переможець кваліфікується до групового етапу Ліги Європи 2024—25.
Цей сезон стане останнім за нинішнім форматом групового етапу з 32 командами, оскільки з сезону 2024—25 років буде введено новий формат єврокубків.
Розподіл команд Редагувати
У розіграші Ліги конференцій 2023—24 років візьмуть участь 178 команд із 54 футбольних асоціацій УЄФА (без урахування клубів Росії, які були усунені від участі у єврокубках сезону 2023/24). Для визначення кількості команд-учасників від кожної з асоціацій використовується рейтинг асоціацій УЄФА:
- Асоціації 1–5 заявляють по одній команді.
- Асоціації 6–16 (крім Росії) та 51–55 заявляють по дві команди.
- Асоціації 17–50 (крім Ліхтенштейну) заявляють по три команди.
- Ліхтенштейн заявляє одну команду.
- 18 команд, що вибули на різних стадіях розіграшу Ліги чемпіонів 2023—24.
- 25 команд, що вибули на різних стадіях розіграшу Ліги Європи 2023—24.
Рейтинг асоціацій Редагувати
Рейтинг футбольних асоціацій і, відповідно, розподіл місць у Лізі конференцій УЄФА 2023—2024 років серед країн формується на підставі таблиці коефіцієнтів УЄФА, в якій для цього розіграшу враховуються результати виступів клубів в офіційних європейських клубних змаганнях з сезону 2017—2018 по сезон 2021—22 років включно.
|
|
|
Розподіл за раундами Редагувати
Команди, що починають з цього раунду | Команди, що проходять з попереднього раунду | Команди, що переходять з Ліги чемпіонів або Ліги Європи | |
---|---|---|---|
Перший раунд кваліфікації (62 команди) |
| ||
Другий кваліфікаційний раунд (106 команд) | Турнір чемпіонів (18 команд) |
| |
Турнір ліги (90 команд) |
|
| |
Третій кваліфікаційний раунд (64 команди) | Турнір чемпіонів (10 команд) |
|
|
Турнір ліги (54 команди) |
|
| |
Раунд плей-оф (44 команди) | Турнір чемпіонів (10 команд) |
|
|
Турнір ліги (34 команди) |
|
|
|
Груповий турнір (32 команди) |
|
| |
1/16 фіналу (16 команд) |
|
| |
1/8 фіналу (16 команд) |
|
У зв'язку з усуненням клубів Росії від участі в єврокубках сезону 2023—24 років до розподілу команд було внесено такі зміни:
- Одна з команд, які програли у першому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів, потрапляє до третього кваліфікаційного раунду Ліги конференцій замість другого кваліфікаційного раунду.
- Володар Кубка асоціації 16 (Чехія) потрапляє до третього кваліфікаційного раунду Ліги Європи замість другого кваліфікаційного раунду.
- Володарі Кубків асоціацій 17–19 (Норвегія, Данія та Хорватія) стартують із третього кваліфікаційного раунду замість другого кваліфікаційного раунду.
- Володарі Кубків асоціацій 30–39 (Словаччина, Словенія, Білорусь, Молдова, Литва, Боснія та Герцеговина, Фінляндія, Люксембург, Латвія та Косово) стартують із другого кваліфікаційного раунду замість першого кваліфікаційного раунду.
Оскільки обидва фіналісти Ліги чемпіонів 2022—23 також пройшли кваліфікацію через національний чемпіонат, у системі розподілу команд відбулися такі зміни:
- Одна з команд, які програли у першому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів, потрапляє до третього кваліфікаційного раунду Ліги конференцій замість другого кваліфікаційного раунду.
Команди Редагувати
Уточнення у дужках відображають спосіб кваліфікації кожної із зазначених команд:
- ПК: Переможець національного кубку
- 2-ге, 3-те, 4-те, 5-те, 6-те тощо: Місце у національному чемпіонаті у попередньому сезоні
- КЛ: Володар Кубка ліги
- РС: Переможець регулярного сезону
- ПО: Переможець плей-оф за місце у Лізі конференцій
- ЛЧ: команди, що перейшли з Ліги чемпіонів
- 1КР: Ті, хто програв у першому кваліфікаційному раунді
- ПР: Ті, хто програв у попередньому кваліфікаційному раунді (Ф: фінал; ПФ: півфінал)
- ЛЄ: команди, що перейшли з Ліги Європи
- ГЕ: Ті, що посіли третє місце на груповому етапі
- ПО: Ті, хто програв у кваліфікаційному раунді плей-оф
- 3КР ПП/ППЛ: Ті, що програли в третьому кваліфікаційному раунді (Шлях чемпіонів / представників ліг).
- Росія: 28 лютого 2022 року російські футбольні клуби та національні футбольні збірні Росії були усунені від турнірів ФІФА та УЄФА. За участю у кожному конкретному сезоні та турнірі приймається окреме рішення. Сітка учасників складена з урахуванням усунення російських клубів на сезон 2023—24..
- Ліхтенштейн: Сім клубів, контрольованих Ліхтенштейнським футбольним союзом, виступають у системі футбольних ліг Швейцарії. Ліхтенштейнський футбольний союз проводить тільки Кубок Ліхтенштейну з футболу, переможець якого кваліфікується до Ліги конференцій УЄФА.
- ↑ Україна: Розіграш Кубка країни в сезоні 2022—2023 не відбувся, тому місця в турнірі, призначені для команд, що посіли третє та четверте місце в національному чемпіонаті, перейшли до команд, що посіли четверте та п'яте місце. у національному чемпіонаті відповідно.
- ↑ Білорусь: Ті, хто зайняв перші два місця в чемпіонаті Білорусі солігорський «Шахтар» та «Енергетик-БДУ» були звинувачено Білоруська федерація футболу у участі в договірних матчах, через що клуби були позбавлені ліцензій УЄФА. З цієї причини право на участь у Лізі чемпіонів отримав клуб БАТЕ, який посів третє місце в чемпіонаті Білорусі, а право на участь у Лізі конференцій отримали мінське «Динамо» та «Німан», що посіли, відповідно, четверте та дев'яте місце в чемпіонаті Білорусі.
Календар Редагувати
Нижче наведено розклад турніру .
Стадія | Раунд | Жеребкування | Перший матч | Матч-відповідь |
---|---|---|---|---|
Кваліфікація | Перший кваліфікаційний раунд | 20 червня 2023 | 12 липня 2023 | 20 липня 2023 |
Другий кваліфікаційний раунд | 21 червня 2023 | 27 липня 2023 | 3 серпня 2023 | |
Третій кваліфікаційний раунд | 24 липня 2023 | 10 серпня 2023 | 17 серпня 2023 | |
Кваліфікаційний раунд плей-оф | 7 серпня 2023 | 24 серпня 2023 | 31 серпня 2023 | |
Груповий етап | Ігровий день 1 | 1 вересня 2023 | 21 вересня 2023 | |
Ігровий день 2 | 5 жовтня 2023 | |||
Ігровий день 3 | 26 жовтня 2023 | |||
Ігровий день 4 | 9 листопада 2023 | |||
Ігровий день 5 | 30 листопада 2023 | |||
Ігровий день 6 | 14 грудня 2023 | |||
Плей-оф | 1/16 фіналу | 18 грудня 2023 | 15 лютого 2024 | 22 лютого 2024 |
1/8 фіналу | 23 лютого 2024 | 7 березня 2024 | 14 березня 2024 | |
1/4 фіналу | 15 березня 2024 | 11 квітня 2024 | 18 квітня 2024 | |
Півфінали | 2 травня 2024 | 9 травня 2024 | ||
Фінал | 29 травня 2024 |
Кваліфікація Редагувати
Перший кваліфікаційний раунд Редагувати
Жеребкування відбулося 20 червня 2023 року. Перші матчі пройшли 12–13 липня, а матчі-відповіді — 20 липня 2023 року.
- ↑ Порядок матчів було змінено після жеребкування.
Другий кваліфікаційний раунд Редагувати
Жеребкування відбулося 21 червня 2023 року. Перші матчі пройшли 25–27 липня, а матчі-відповіді — 1–3 серпня 2023 року.
Команда 1 | Заг. | Команда 2 | 1-й матч | 2-й матч |
---|---|---|---|---|
Лінкольн Ред Імпс | — | — | ||
Флора | — | — | ||
Тре Пенне | 0:10 | Валмієра | 0:3 | 0:7 |
Ференцварош | 6:0 | Шемрок Роверс | 4:0 | 2:0 |
Нью-Сейнтс | 3:4 | Свіфт | 1:1 | 2:3 |
Атлетік Ескальдес | 1:5 | Партизані | 0:1 | 1:4 |
Хамрун Спартанс | 3:1 | Динамо (Тбілісі) | 2:1 | 1:0 |
Фарул | 6:4 | Урарту | 3:2 | 3:2 |
Струга | 5:3 | Будучност (Подгориця) | 1:0 | 4:3 |
Балкані | 7:1 | Ларн | 3:0 | 4:1 |
Команда 1 | Заг. | Команда 2 | 1-й матч | 2-й матч |
---|---|---|---|---|
Дукаджині | 1:7 | Рієка | 0:1 | 1:6 |
Гзіра Юнайтед | 3:2 | Ф91 Дюделанж | 2:0 | 1:2 |
Юргорден | 2:3 | Люцерн | 1:2 | 1:1 |
Целє | 4:4 (пен. 4:2) | Віторія | 3:4 | 1:0 (дч) |
Сутьєска | 2:3 | Санта-Колома | 2:0 | 0:3 (дч) |
Хапоель (Беер-Шева) | 2:1 | Паневежис | 1:0 | 1:1 |
Ворскла | 3:4 | Діла | 2:1 | 1:3 |
ЧФР | 2:3 | Адана Демірспор | 1:1 | 1:2 |
Ордабаси | 4:5 | Легія | 2:2 | 2:3 |
РФШ | 1:4 | Сабах | 0:2 | 1:2 |
Бешикташ | 5:1 | Тирана | 3:1 | 2:0 |
Желєзнічар | 2:4 | Нефтчі | 2:2 | 0:2 |
АПОЕЛ | 4:2 | Воєводина | 2:1 | 2:1 |
ЦСКА 1948 | 2:4 | ФКСБ | 0:1 | 2:3 |
Алашкерт | 2:2 (пен. 1:3) | Дебрецен | 0:1 | 2:1 (дч) |
Лех (Познань) | 5:2 | Кауно Жальгіріс | 3:1 | 2:1 |
Кальмар | 2:4 | Пюнік | 1:2 | 1:2 |
Буде-Глімт | 7:2 | Богеміанс 1905 | 3:0 | 4:2 |
Ауда | 2:5 | Спартак (Трнава) | 1:1 | 1:4 |
Осієк | 3:1 | Залаегерсег | 1:0 | 2:1 |
Твенте | 2:1 | Гаммарбю | 1:0 | 1:1 (дч) |
Акурейрі | 5:3 | Дандолк | 3:1 | 2:2 |
Брюгге | 3:1 | Орхус | 3:0 | 0:1 |
Крузейдерс | 4:5 | Русенборг | 2:2 | 2:3 (дч) |
Інтер (Ескальдес-Енгордань) | 3:7 | Гіберніан | 2:1 | 1:6 |
Вікторія (Пльзень) | 2:1 | Дріта | 0:0 | 2:1 |
Б36 Торсгавн | 3:2 | Гейверфордвест Каунті | 2:1 | 1:1 (дч) |
Базель | 3:4 | Тобол | 1:3 | 2:1 |
Дифферданж 03 | 4:5 | Марибор | 1:1 | 3:4 (дч) |
Аустрія (Відень) | 3:1 | Борац | 1:0 | 2:1 |
ЦСКА (Софія) | 0:6 | Сепсі | 0:2 | 0:4 |