Змагання з легкої атлетики на Літній універсіаді 2005 проходили 15-20 серпня в Ізмірі на стадіоні «Ізмір-Ататюрк».
Легка атлетика на Літній універсіаді 2005 | |
---|---|
Загальна інформація | |
Місто | Ізмір |
Країни-учасниці | 114 |
Кількість атлетів | 1035 |
Розігрується медалей | 46 комплектів |
Відкриття | 15 серпня |
Закриття | 20 серпня |
Арена | Ізмір-Ататюрк |
Призери Редагувати
Чоловіки Редагувати
Дисципліни | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 метрів | Ху Кай КНР | 10,30 | Андрій Єпішин Росія | 10,43 | Сандру Віана Бразилія | 10,49 |
200 метрів | Лі Джуліус ПАР | 20,56 | Такахіра Сіндзі Японія | 20,93 | Пол Гессіон Ірландія | 21,02 |
400 метрів | Марвін Ессор Ямайка | 45,99 | Девейн Барретт Ямайка | 46,14 | Ямануті Юкі Японія | 46,15 |
800 метрів | Фабіану Песанья Бразилія | 1.46,01 | Селахаттін Чобаноглу Туреччина | 1.47,49 | Максим Адамович Росія | 1.47,50 |
1500 метрів | Іван Гешко Україна | 3.49,49 | Ендрю Беддлі Велика Британія | 3.50,90 | Вінсент Роно Кенія | 3.51,48 |
5000 метрів | Вілсон Бусеней Уганда | 13.38,81 | Рейд Кулсет Канада | 13.39,90 | Саймон Ндірангу Кенія | 13.43,47 |
10000 метрів | Вілсон Бусеней Уганда | 28.27,57 | Мохамед Фаділь Марокко | 28.31,86 | Карім ель Мабхур Марокко | 28.43,15 |
110 метрів з бар'єрами | Матеуш Іносенсіу Бразилія | 13,45 | Джаред Мак-Леод Канада | 13,67 | Сергій Демидюк Україна | 13,69 |
400 метрів з бар'єрами | Нарісако Кендзі Японія | 48,96 | Койке Такаюкі Японія | 49,75 | Грег Літтл Ямайка | 49,77 |
3000 метрів з перешкодами | Халіл Аккаш Туреччина | 8.30,16 | Йон Лучанов Молдова | 8.30,66 | Рубен Рамолефі ПАР | 8.31,53 |
4×100 метрів | Італія Лука Вердекк'я Алессандро Рокко Масіміліано Донаті Стефано Анческі | 39,25 | Японія Кітамура Кадзуя Айкава Масая Мінамі Масая Такахіра Сіндзі | 39,29 | Велика Британія Гейвін Істман Тайрон Едгар Даррен Чін Тімоті Абеї | 39,41 |
4×400 метрів | Польща Рафал Верушевський Данієль Дабровський Пйотр Кедзя Пйотр Климчак | 3.02,57 | Японія Ота Кадзунорі Горігоме Йосіхіро Ямагуті Юкі Нарісако Кендзі Такахіра Сіндзі (забіг) | 3.03,20 | Росія Дмитро Петров Олександр Борщенко Костянтин Свєчкар Владислав Фролов Михайло Ліпський (забіг) | 3.03,33 |
Ходьба 20 кілометрів | Хуан Мануель Моліна Іспанія | 1:24.06 | Кім Хьон Соп Південна Корея | 1:24.42 | Моріока Койтіро Японія | 1:25.18 |
Напівмарафон | Вілсон Бусеней Уганда | 1:03.47 | Тагамі Такаюкі Японія | 1:03.48 | Мохамед Фаділь Марокко | 1:03.52 |
Стрибки у висоту | Александр Валер'янчик Польща | 2,30 | Геннадій Мороз Білорусь | 2,26 | Мартін Бернард Велика Британія | 2,23 |
Стрибки з жердиною | Б'єрн Отто Німеччина | 5,80 UR | Констадінос Філіппідіс Греція | 5,75 | Олександр Корчмід Україна | 5,70 |
Стрибки у довжину | Володимир Зюськов Україна | 8,06 | Іссам Німа Алжир | 8,02 | Стефано Дакастело Італія | 7,95 |
Потрійний стрибок | Олександр Сергеєв Росія | 16,72 | Стівен Шолдерс Велика Британія | 16,67 | Микола Саволайнен Україна | 16,67 |
Штовхання ядра | Томаш Маєвський Польща | 20,60 | Тааві Пеєтре Естонія | 20,02 | Антон Любославський Росія | 19,40 |
Метання диска | Герд Кантер Естонія | 65,29 | Омар Ахмед ель Газалі Єгипет | 62,28 | Мате Габор Угорщина | 61,91 |
Метання молота | Вадим Дев'ятовський Білорусь | 79,13 | Ешреф Апак Туреччина | 76,18 | Валерій Святохо Білорусь | 74,71 |
Метання списа | Айнарс Ковальс Латвія | 80,67 | Теро Ярвенпяя Фінляндія | 79,61 | Штефан Мюллер Швейцарія | 78,56 |
Десятиборство | Олександр Пархоменко Білорусь | 8051 | Франсуа Гурме Бельгія | 7792 | Надір ель Фассі Франція | 7724 |
Жінки Редагувати
Дисципліни | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 метрів | Ольга Халандирьова Росія | 11,43 | Айліс Мак-Свіні Ірландія | 11,68 | Ліштар Ніколетт Угорщина | 11,71 |
200 метрів | Наталія Іванова Росія | 23,28 | Олена Яковлєва Росія | 23,45 | Елоді Уедраого Бельгія | 23,62 |
400 метрів | Наталія Назарова Росія | 51,31 | Фату Бінту Фаль Сенегал | 51,33 | Тетяна Росланова Росія | 52,46 |
800 метрів | Світлана Клюка Росія | 2.00,80 | Бінназ Услу Туреччина | 2.01,42 | Мерілін Окоро Велика Британія | 2.01,90 |
1500 метрів | Олеся Сир'єва Росія | 4.12,69 | Тетяна Головченко Україна | 4.12,73 | Лю Цин КНР | 4.12,76 |
5000 метрів | Кім Сміт Нова Зеландія | 15.29,18 | Тетяна Головченко Україна | 15.44,92 | Джолін Бірн Ірландія | 15.56,01 |
10000 метрів | Сато Ері Японія | 34.12,06 | Цзен Гуан КНР | 34.57,57 | Мері Девіс Нова Зеландія | 35.58,20 |
110 метрів з бар'єрами | Мір'ям Ліймаск Естонія | 12,96 | Тетяна Павлій Росія | 13,01 | Дерваль О'Рурк Ірландія | 13,02 |
400 метрів з бар'єрами | Марина Шиян Росія | 55,14 | Бенедетта Чеккареллі Італія | 55,22 | Марта Хруст Польща | 55,49 |
3000 метрів з перешкодами | Тот Лівія Угорщина | 9.40,37 UR | Вікторія Мітчелл Австралія | 9.47,54 | Тюркан Ерішміш Туреччина | 9.50,32 |
4×100 метрів | Росія Євгеня Полякова Ольга Халандирьова Олена Яковлєва Юлія Чермошанська | 43,62 | Польща Наташа Вуо Орор Кассамбара Селін Теламон Адріанна Ламаль | 43,73 | Ірландія Дерваль О'Рурк Анна Бойл Емілі Маер Айліс Мак-Свіні | 44,69 |
4×400 метрів | Росія Анастасія Овчиннікова Наталія Іванова Олена Мигунова Наталія Назарова | 3.27,47 | Польща Моніка Бейнар Евеліна Сетовська Марта Хруст Гражина Прокопек | 3.27,71 | Україна Антоніна Єфремова Ольга Завгородня Наталія Пигида Лілія Пілюгіна Анастасія Рабченюк (забіг) | 3.28,23 |
Ходьба 20 кілометрів | Цзян Цюянь КНР | 1:33.13 UR | Вера Сантуш Португалія | 1:33.54 | Тетяна Сибільова Росія | 1:34.16 |
Напівмарафон | Лі Ін Чін Південна Корея | 1:14.31 | Кідзакі Рьоко Японія | 1:14.34 | Чан Сон Ок Південна Корея | 1:14.50 |
Стрибки у висоту | Ганна Чичерова Росія | 1,90 | Ірина Коваленко Україна | 1,88 | Аріане Фрідріх Німеччина | 1,88 |
Стрибки з жердиною | Юлія Гюттер Німеччина | 4,25 | Надін Рор Швейцарія | 4,20 | Дімітра Еммануїл Греція | 4,20 |
Стрибки у довжину | Людмила Колчанова Росія | 6,79 | Найде Гомеш Португалія | 6,56 | Наталія Лебусова Росія | 6,51 |
Потрійний стрибок | Ван Ін КНР | 14,12 | Ольга Саладуха Україна | 13,96 | Надія Баженова Росія | 13,90 |
Штовхання ядра | Наталія Хоронеко Білорусь | 18,86 | Лі Мейцзюй КНР | 18,48 | Міслейдіс Гонсалес Куба | 18,26 |
Метання диска | Вйолетта Потепа Польща | 62,10 | Сун Аймінь КНР | 61,74 | Драгана Томашевич Чорногорія | 59,92 |
Метання молота | Каміла Сколімовська Польща | 72,75 | Лю Інхуей КНР | 72,51 | Естер Балассіні Італія | 70,13 |
Метання списа | Барбора Шпотакова Чехія | 60,73 | Ма Нін КНР | 59,18 | Джустін Роббісон ПАР | 58,70 |
Семиборство | Людмила Блонська Україна | 6297 | Сімоне Оберер Швейцарія | 5996 | Джессіка Енніс Велика Британія | 5910 |
Медальний залік Редагувати
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | Росія | 11 | 3 | 6 | 20 |
2 | Польща | 5 | 1 | 1 | 7 |
3 | КНР | 3 | 5 | 1 | 9 |
4 | Україна | 3 | 4 | 4 | 11 |
5 | Білорусь | 3 | 1 | 1 | 5 |
6 | Уганда | 3 | 0 | 0 | 3 |
7 | Японія | 2 | 5 | 2 | 9 |
8 | Естонія | 2 | 1 | 0 | 3 |
9 | Бразилія | 2 | 0 | 1 | 3 |
Німеччина | 2 | 0 | 1 | 3 | |
11 | Туреччина | 1 | 3 | 1 | 5 |
12 | Італія | 1 | 1 | 2 | 4 |
13 | Ямайка | 1 | 1 | 1 | 3 |
14 | Південна Корея | 1 | 1 | 0 | 2 |
15 | Угорщина | 1 | 0 | 2 | 3 |
16 | Нова Зеландія | 1 | 0 | 1 | 2 |
ПАР | 1 | 0 | 1 | 2 | |
18 | Іспанія | 1 | 0 | 0 | 1 |
Латвія | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Чехія | 1 | 0 | 0 | 1 | |
21 | Велика Британія | 0 | 2 | 4 | 6 |
22 | Швейцарія | 0 | 2 | 1 | 3 |
23 | Канада | 0 | 2 | 0 | 2 |
Португалія | 0 | 2 | 0 | 2 | |
25 | Ірландія | 0 | 1 | 4 | 5 |
26 | Марокко | 0 | 1 | 3 | 4 |
27 | Бельгія | 0 | 1 | 1 | 2 |
Греція | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Північна Корея | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Франція | 0 | 1 | 1 | 2 | |
31 | Єгипет | 0 | 1 | 0 | 1 |
Австралія | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Алжир | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Молдова | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Сенегал | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Фінляндія | 0 | 1 | 0 | 1 | |
37 | Кенія | 0 | 0 | 2 | 2 |
38 | Казахстан | 0 | 0 | 1 | 1 |
Куба | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Сербія та Чорногорія | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Загалом (40 збірних) | 46 | 46 | 46 | 138 |
Виступ українців Редагувати
|
|
a У дужках вказаний більш високий результат, що був показаний на попередній стадії змагань (у забігу чи кваліфікації).
Джерела Редагувати
- . Міжнародна федерація студентського спорту. Архів оригіналу за 26 червня 2022. Процитовано 26 червня 2022. (англ.)
- . Міжнародна федерація студентського спорту. Архів оригіналу за 23 червня 2022. Процитовано 23 червня 2022. (англ.)
- Призери змагань у чоловічих дисциплінах [ 17 січня 2010 у Wayback Machine.] на www.gbrathletics.com (англ.)
- Призери змагань у жіночих дисциплінах [ 26 вересня 2018 у Wayback Machine.] на www.gbrathletics.com (англ.)