Азербайджан на літніх Олімпійських іграх 2016 був представлений в 18 видах спорту. До складу збірної Азербайджану увійшли 56 спортсменів.
Азербайджан на Олімпійських іграх | ||||
Код МОК: | AZE | |||
НОК: | Національний олімпійський комітет Азербайджану | |||
Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро | ||||
Спортсмени | 56 у 18 видах спорту | |||
Прапороносець | Теймур Маммадов (відкриття) Алієв Гаджі (закриття) | |||
Медалі Місце: 39 | Золото 1 | Срібло 7 | Бронза 10 | Всього 18 |
Участь у літніх Олімпійських іграх | ||||
1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012 • 2016 • 2020 | ||||
Участь у зимових Олімпійських іграх | ||||
1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2014 • 2018 • 2022 | ||||
Див. також | ||||
Медалісти Редагувати
Стрільба з лука Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Попередній раунд | 1/32 фіналу | 1/16 фіналу | 1/8 фіналу | Чвертьфінали | Півфінали | Фінал / БМ |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Результат | Сіяний | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце |
Ольга Сенюк | індивідуальна першість (жінки) | 623 | 37 | Cao H (CHN) L 1–7 | Завершила виступ |
Легка атлетика Редагувати
- Note – для трекових дисциплін місце вказане лише для забігу, в якому взяв участь спортсмен
- Q = пройшов у наступне коло напряму
- q = пройшов у наступне коло за добором (для трекових дисциплін - найшвидші часи серед тих, хто не пройшов напряму; для технічних дисциплін - увійшов до визначеної кількості фіналістів за місцем якщо напряму пройшло менше спортсменів, ніж визначена кількість)
- NR = Національний рекорд
- N/A = Коло відсутнє у цій дисципліні
- Bye = спортсменові не потрібно змагатися у цьому колі
Спортсмен | Дисципліна | Попередній забіг | Фінал | |
---|---|---|---|---|
Результат | Місце | Результат | Місце | |
Хайле Ібрагімов | біг на 5000 метрів (чоловіки) | 13:27.11 | 19 | Завершив виступ |
Evans Kiplagat | марафонський біг (чоловіки) | Н/Д | 2:15:31 | 28 |
Спортсмен | Дисципліна | Кваліфікація | Фінал | |
---|---|---|---|---|
Результат у метрах | Місце | Результат у метрах | Місце | |
Назім Бабаєв | потрійний стрибок (чоловіки) | 16.38 | 25 | Завершив виступ |
Скидан Ганна Олександрівна | метання молота (жінки) | 70.09 | 13 | Завершила виступ |
Бокс Редагувати
Спортсмен | Категорія | 1/16 фіналу | 1/8 фіналу | Чвертьфінали | Півфінали | Фінал | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Руфат Гусейнов | до 49 кг | Амуньєла (NAM) L 0–3 | Завершив виступ | ||||
Ельвін Мамішзаде | до 52 кг | Bye | Саттибаєв (KAZ) W 3–0 | Зоїров (UZB) L 0–3 | Завершив виступ | ||
Джавід Челебієв | до 56 кг | Єралієв (KAZ) L 1–2 | Завершив виступ | ||||
Селімов Альберт Шевкетович | до 60 кг | Bye | Девід Джойс (IRL) W 3–0 | Уміа (FRA) L 0–3 | Завершив виступ | ||
Лоренсо Сотомайор | до 64 кг | Матвійчук (UKR) W 3–0 | Амзіле (FRA) W 2–1 | Толедо (CUB) W 3–0 | Арутюнян (GER) W 3–0 | Гаїбназаров (UZB) L 1-2 | |
Парвіз Багіров | до 69 кг | Bye | Сіссоко (FRA) L 0–3 | Завершив виступ | |||
Камран Шахсуварлі | до 75 кг | Чжао Мінган (CHN) W 3–0 | Артем Чеботарьов (RUS) W 2–1 | Алімханули (KAZ) W 2–1 | Лопес (CUB) L 0–3 | Завершив виступ | |
Теймур Маммадов | до 81 кг | Солоненко (UKR) W 3–0 | Петер Мюлленберг (NED) W 3–0 | Ніязимбетов (KAZ) L 0–3 | Завершив виступ | ||
Абдулкадир Абдуллаєв | до 91 кг | Bye | Омба-Біонголо (FRA) W TKO | Тулаганов (UZB) L 0–3 | Завершив виступ | ||
Магомедрасул Маджидов | понад 91 кг | Арджауї (MAR) W 3–0 | Дичко (KAZ) L 0–3 | Завершив виступ |
Спортсменка | Категорія | 1/8 фіналу | Чвертьфінали | Півфінали | Фінал |
---|---|---|---|---|---|
Суперниця Результат | Суперниця Результат | Суперниця Результат | Суперниця Результат | Місце | |
Сидор Яна Олексіївна | до 60 кг | Bye | Цзюньхуа (CHN) L 0–3 | Завершила виступ |
Веслування на байдарках і каное Редагувати
Слалом Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Попередній раунд | Півфінал | Фінал | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Заплив 1 | Місце | Заплив 2 | Місце | Кращий | Місце | Час | Місце | Час | Місце | |
Юре Меглич | чоловіки Б-1 | 95.12 | 13 | 90.70 | 8 | 90.70 | 11 Q | 145.00 | 14 | Завершив виступ |
Спринт Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Заїзди | Півфінали | Фінал | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Час | Місце | Час | Місце | Час | Місце | ||
Дем'яненко Валентин Юрійович | К-1, 200 м (чоловіки) | 39.749 | 1 Q | 40.298 | 2 FA | 39.493 | |
Осипенко-Радомська Інна Володимирівна | Б-1, 200 м (жінки) | 40.702 | 1 Q | 39.803 | 1 FA | 40.401 | |
Б-1, 500 м (жінки) | 1:51.750 | 1 Q | 1:57.627 | 2 FA | 1:56.573 | 8 |
Пояснення до кваліфікації: FA = Кваліфікувались до фіналу A (за медалі); FB = Кваліфікувались до фіналу B (не за медалі)
Велоспорт Редагувати
Шосе Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Час | Місце |
---|---|---|---|
Аверін Максим Олександрович | Групова шосейна гонка (чоловіки) | Не фінішував | |
Олена Павлухіна | групова шосейна гонка (жінки) | 3:59:05 | 35 |
Трек Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Кваліфікація | Раунд 1 | Втішний поєдинок 1 | Раунд 2 | Втішний поєдинок 2 | Чвертьфінали | Півфінали | Фінал |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Час Швидкість (км/год) | Місце | Суперник Час Швидкість (км/год) | Суперник Час Швидкість (км/год) | Суперник Час Швидкість (км/год) | Суперник Час Швидкість (км/год) | Суперник Час Швидкість (км/год) | Суперник Час Швидкість (км/год) | Суперник Час Швидкість (км/год) | Місце |
Ісмаїлова Ольга Юріївна | спринт (жінки) | 11.152 64.562 | 18 Q | Джеймс (GBR) L | Мірс (AUS) van Riessen (NED) L | Завершила виступ |
Спортсмен | Дисципліна | Перший раунд | Втішний поєдинок | Другий раунд | Final |
---|---|---|---|---|---|
Місце | Місце | Місце | Місце | ||
Ісмаїлова Ольга Юріївна | кейрін (жінки) | 4 R | 4 | Завершила виступ |
Фехтування Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | 1/32 фіналу | 1/16 фіналу | 1/8 фіналу | Чвертьфінал | Півфінал | Фінал / БМ |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | |
Сабіна Мікіна | командна шабля (жінки) | Bye | A Besbes (TUN) L 12–15 | Завершила виступ |
Гімнастика Редагувати
Спортивна гімнастика Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Кваліфікація | Фінал | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Вправа | Загалом | Місце | Вправа | Загалом | Місце | |||||||||||
Пахнюк Петро Володимирович | Абсолютна першість | 14.133 | 14.233 | 13.600 | 14.300 | 14.166 | 13.783 | 84.215 | 34 | Завершив виступ | ||||||
Степко Олег Сергійович | 13.900 | 14.975 | 14.033 | 14.400 | 15.300 | 13.600 | 86.208 | 20 Q | 12.266 | 13.100 | 14.533 | 14.916 | 13.800 | 10.466 | 79.081 | 22 |
Художня гімнастика Редагувати
Спортсменка | Дисципліна | Кваліфікація | Фінал | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Обруч | М'яч | Булави | Стрічка | Загалом | Місце | Обруч | М'яч | Булави | Стрічка | Загалом | Місце | ||
Дурунда Марина Сергіївна | Індивідуальне багатоборство | 17.466 | 17.466 | 17.683 | 17.733 | 70.348 | 8 Q | 16.950 | 17.541 | 17.716 | 17.541 | 69.748 | 9 |
Дзюдо Редагувати
Спортсмен | Категорія | 1/32 фіналу | 1/16 фіналу | 1/8 фіналу | Чвертьфінали | Півфінали | Втішний поєдинок | Фінал / БМ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Орхан Сафаров | до 60 кг (чоловіки) | Bye | Постігос (PER) W 001–000 | Бестаєв (KGZ) W 110–000 | Кітадай (BRA) W 100–000 | Сметов (KAZ) L 000–010 | Bye | Такато (JPN) L 000–000 S | 5 |
Ніджад Шихалізаде | до 66 кг (чоловіки) | Bye | Уріарте (ESP) W 000–000 S | Базіле (ITA) L 000–110 | Завершив виступ | ||||
Оруджев Рустам Фазаїл-огли | до 73 кг (чоловіки) | Bye | Хамза (KAZ) W 000–000 S | Бенстед (AUS) W 100–000 | Унгварі (HUN) W 010–000 | Мукі (ISR) W 001–000 | Bye | Оно (JPN) L 000–110 | |
Маммадалі Мехдієв | до 90 кг (чоловіки) | Bye | Денісов (RUS) W 100–000 | Каміло (BRA) W 011–001 | Gwak D-h (KOR) L 000–100 | Завершив виступ | Лхагвасуренгійн (MGL) L 000–001 | Завершив виступ | 7 |
Ельмар Гасимов | до 100 кг (чоловіки) | Bye | Хайбулаєв (RUS) W 011–000 | Буякуб (ALG) W 010–010 S | Дарвіш (EGY) W 100–000 | Блошенко (UKR) W 100–000 | Bye | Крпалек (CZE) L 000–100 | |
Ушангі Кокаурі | понад 100 кг (чоловіки) | Н/Д | Ņikiforenko (LAT) W 111–000 | Харасава (JPN) L 000–100 | Завершив виступ |
Академічне веслування Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Заїзди | Втішний заплив | Півфінали | Фінал | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Час | Місце | Час | Місце | Час | Місце | Час | Місце | |
Александар Александров Борис Йотов | парні двійки (чоловіки) | 6:40.52 | 2 SA/B | Bye | 6:37.49 | 6 FB | 7:24.03 | 12 |
Пояснення до кваліфікації: FA=Фінал A (за медалі); FB=Фінал B (не за медалі); FC=Фінал C (не за медалі); FD=Фінал D (не за медалі); FE=Фінал E (не за медалі); FF=Фінал F (не за медалі); SA/B=Півфінали A/B; SC/D=Півфінали C/D; SE/F=Півфінали E/F; QF=Чвертьфінали; R=Потрапив у втішний заплив
Стрільба Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Кваліфікація | Фінал | |
---|---|---|---|---|
Очки | Місце | Очки | Місце | |
Руслан Лунев | пневматичний пістолет, 10 метрів (чоловіки) | 577 | 15 | Завершив виступ |
швидкісний пістолет, 25 метрів (чоловіки) | 575 | 15 | Завершив виступ |
Пояснення до кваліфікації: Q = Пройшов у наступне коло; q = Кваліфікувався щоб змагатись у поєдинку за бронзову медаль
Плавання Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Попередній заплив | Півфінал | Фінал | |
---|---|---|---|---|---|
Час | Місце | Час | Місце | Час | Місце |
Борис Кириллов | 200 метрів на спині (чоловіки) | 2:05.01 | 26 | Завершив виступ | |
Фатіма Алкерімова | 100 метрів вільним стилем (жінки) | 59.41 | 41 | Завершила виступ |
Тхеквондо Редагувати
Спортсмен | Категорія | 1/8 фіналу | Чвертьфінали | Півфінали | Втішний поєдинок | Фінал / БМ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Мілад Беігі | до 80 кг (чоловіки) | Кулібалі (MLI) W 13–6 | Ходабахші (IRI) W 17–5 PTG | Мугаммад (GBR) L 7–12 | Bye | Paziński (POL) W 12–0 PTG | |
Ісаєв Радік Веледінович | понад 80 кг (чоловіки) | Жапаров (KAZ) W 11–2 | Cha D-m (KOR) W 12–8 | Чо (GBR) W 4–1 | Bye | Абдулразак (NIG) W 6–2 | |
Абакарова Патімат Серажутдінівна | до 49 кг (жінки) | Богданович (SRB) L 2–3 | Завершила виступ | Wu Jy (CHN) W 4–3 | Азіез (FRA) W 7–2 | ||
Фаріда Азізова | до 67 кг (жінки) | Макферсон (USA) W 6–5 | Турсункулова (UZB) W 5–1 | Oh H-r (KOR) L 5–6 | Bye | Гбагбі (CIV) L 1–7 | 5 |
Тріатлон Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Плавання, 1,5 км | Перехід 1 | Велосипед, 40 км | Перехід 2 | Біг, 10 км | Загалом Time | Місце |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Пєвцов Ростислав | чоловіки | 18:14 | 0:51 | 58:12 | 0:42 | 32:07 | 1:52:06 | 39 |
Боротьба Редагувати
Легенда:
- VT – Перемога на туше.
- PP – Перемога за очками – з технічними очками в того, хто програв.
- PO – Перемога за очками – без технічних очок в того, хто програв.
- ST – Перемога за явної переваги – різниця в очках становить принаймні 8 (греко-римська боротьба) або 10 (вільна боротьба) очок, без технічних очок у того, хто програв.
- SP – Перемога за явної переваги – різниця в очках становить принаймні 8 (греко-римська боротьба) або 10 (вільна боротьба) очок, з технічними очками в того, хто програв.
Спортсмен | Категорія | Кваліфікація | 1/8 фіналу | Чвертьфінал | Півфінал | Втішний поєдинок 1 | Втішний поєдинок 2 | Фінал / БМ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Чоловіки's Freestyle | |||||||||
Алієв Гаджі Азер-огли | до 57 кг | Bye | Yun J-s (KOR) W 4–1 SP | Хінчегашвілі (GEO) L 1–3 PP | Завершив виступ | Bye | Санаєв (KAZ) W 3–1 PP | Дубов (BUL) W 5–0 VT | |
Асгаров Тогрул Шахріяр-огли | до 65 кг | Bye | Квятковський (UKR) W 4–1 SP | Молінаро (USA) W 4–0 ST | Чамісо (ITA) W 3–1 PP | Bye | Рамонов (RUS) L 0–4 ST | ||
Гасанов Джабраїл Ільхам-огли | до 74 кг | Bye | Ізкуердо (COL) W 4–0 ST | Макарашвілі (GEO) W 4–0 ST | Гедуєв (RUS) L 1–3 PP | Bye | Абдурахмонов (UZB) W 3–1 PP | ||
Шаріфов Шаріф Наїдгаджавович | до 86 кг | Bye | Bi Sf (CHN) W 4–0 ST | Барановський (POL) W 3–0 PO | Садулаєв (RUS) L 1–3 PP | Bye | Себальос (VEN) W 3–1 PP | ||
Газюмов Хетаг Русланович | до 97 кг | Баран (POL) W 3–0 PO | Яздані (IRI) W 3–1 PP | Ібрагімов (UZB) W 3–1 PP | Андрійцев (UKR) W 4–0 ST | Bye | Snyder (USA) L 1–3 PP | ||
Магомедов Джамаладдін Гаджійович | до 125 кг | Bye | Длагнєв (USA) L 1–3 PP | Завершив виступ | 12 | ||||
Чоловіки's Greco-Roman | |||||||||
Байрамов Ровшан Джаннет-огли | до 59 кг | Bye | Родрігес (VEN) W 4–0 ST | Тільке (USA) W 4–0 ST | Ота (JPN) L 0–5 VT | Bye | Berge (NOR) L 1–3 PP | 5 | |
Чунаєв Расул Абакар-огли | до 66 кг | Martínez (CUB) W 3–1 PP | Альбієв (RUS) W 3–1 PP | Бенаїсса (ALG) W 4–1 SP | Арутюнян (ARM) L 1–3 PP | Bye | Ryu H-s (KOR) W 4–0 ST | ||
Мурсалієв Ельвін Адалат-огли | до 75 кг | Фавзі (EGY) W 3–1 PP | Картіков (KAZ) W 3–1 PP | Бачі (HUN) L 0–3 PO | Завершив виступ | 7 | |||
Саман Тахмасебі | до 85 кг | Чакветадзе (RUS) L 0–3 PO | Завершив виступ | Ахлагі (IRI) L 1–3 PP | Завершив виступ | 13 | |||
Сабах Шаріаті | до 130 кг | Bye | Сміт (USA) W 3–1 PP | Каяалп (TUR) L 0–5 VT | Завершив виступ | Bye | Карабальйо (VEN) W 3–0 PO | Попп (GER) W 5–0 VT | |
Жінки's Freestyle | |||||||||
Стадник Марія Василівна | до 48 кг | Bye | Бермудес (ARG) W 4–0 ST | Матковська (POL) W 4–0 ST | Янкова (BUL) W 5–0 VT | Bye | Тосака (JPN) L 2–3 PP | ||
Синишин Наталія Ігорівна | до 53 кг | Bye | Йосіда (JPN) L 0–3 PO | Завершив виступ | Bye | Самбу (SEN) W 3–0 PO | Аргуелло (VEN) W 3–1 PP | ||
Раткевич Юлія Миколаївна | до 58 кг | Bye | Гергель (UKR) W 3–1 PP | Рентерія (COL) W 3–1 PP | Ітьо (JPN) L 0–4 ST | Bye | Амрі (TUN) L 1–3 PP | 5 |
Примітки Редагувати
- . Report Information Agency. 24 червня 2016. Архів оригіналу за 29 червня 2016. Процитовано 25 червня 2016.
Посилання Редагувати
- Національний олімпійський комітет Азербайджану [ 1 березня 2012 у Wayback Machine.] (азерб.) (англ.)