Іран був представлений на літніх Олімпійських іграх 2016 командою з 63 спортсменів, що виступали в 15 видах спорту.
Іран на Олімпійських іграх | ||||
Код МОК: | IRI | |||
НОК: | Національний олімпійський комітет Ісламської республіки Ірану | |||
Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро | ||||
Спортсмени | 63 у 15 видах спорту | |||
Прапороносець | Захра Нематі | |||
Медалі Місце: 25 | Золото 3 | Срібло 1 | Бронза 4 | Всього 8 |
Участь у літніх Олімпійських іграх | ||||
1900 • 1904—1936 • 1948 • 1952 • 1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980—1984 • 1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012 • 2016 • 2020 | ||||
Участь у зимових Олімпійських іграх | ||||
1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980—1994 • 1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2014 • 2018 • 2022 |
Медалісти Редагувати
Медаль | Спортсмени | Вид спорту | Дисципліна | Дата |
---|---|---|---|---|
Золото | К'януш Ростамі | Важка атлетика | до 85 кг (чоловіки) | 12 серпня |
Золото | Сохраб Мораді | Важка атлетика | до 94 кг (чоловіки) | 13 серпня |
Золото | Хассан Яздані | Боротьба | вільна, до 74 кг (чоловіки) | 19 серпня |
Срібло | Комейл Гасемі | Боротьба | вільна, до 125 кг (чоловіки) | 20 серпня |
Бронза | Саєд Абдевалі | Боротьба | греко-римська,до 75 кг | 14 серпня |
Бронза | Гасем Резаеї | Боротьба | греко-римська,до 98 кг | 16 серпня |
Бронза | Кімія Алізаде | Тхеквондо | до 57 кг (жінки) | 19 серпня |
Бронза | Хассан Рахімі | Боротьба | вільна, до 57 кг (чоловіки) | 19 серпня |
Спортсмени Редагувати
Вид змагань | Чоловіки | Жінки | Разом |
---|---|---|---|
Стрільба з лука | 0 | 1 | 1 |
Легка атлетика | 9 | 1 | 10 |
Бокс | 1 | 0 | 1 |
Велоспорт | 3 | 0 | 3 |
Фехтування | 2 | 0 | 2 |
Дзюдо | 3 | 0 | 3 |
Академічне веслування | 0 | 1 | 1 |
Стрільба | 1 | 4 | 5 |
Плавання | 1 | 0 | 1 |
Настільний теніс | 2 | 1 | 3 |
Тхеквондо | 3 | 1 | 4 |
Волейбол | 12 | 0 | 12 |
Важка атлетика | 5 | 0 | 5 |
Боротьба | 12 | 0 | 12 |
Разом | 54 | 9 | 63 |
Стрільба з лука Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Попередній раунд | 1/32 фіналу | 1/16 фіналу | 1/8 фіналу | Чвертьфінали | Півфінали | Фінал / БМ |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Результат | Сіяний | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце |
Захра Нематі | індивідуальна першість (жінки) | 609 | 49 | Степанова (RUS) L 2–6 | Завершила виступ |
Легка атлетика Редагувати
- Note- місця, наведені дня дисциплін на треку, стосуються тільки окремого забігу, в якому взяв участь спортсмен
- Q = пройшов у наступне коло напряму
- q = пройшов у наступне коло за добором (для трекових дисциплін - найшвидші часи серед тих, хто не пройшов напряму; для технічних дисциплін - увійшов до визначеної кількості фіналістів за місцем якщо напряму пройшло менше спортсменів, ніж визначена кількість)
- NR = Національний рекорд
- N/A = Коло відсутнє у цій дисципліні
- Bye = спортсменові не потрібно змагатися у цьому колі
Спортсмен | Дисципліна | Попередній забіг | Чвертьфінал | Півфінал | Фінал | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Результат | Місце | Результат | Місце | Результат | Місце | Результат | Місце |
Реза Гасемі | біг на 100 метрів (чоловіки) | Bye | 10:47 | 7 | Завершив виступ | ||
Хассан Тафтян | Bye | 10:17 | 3 q | 10:23 | 8 | Завершив виступ | |
Мохаммад Джафар Мораді | марафонський біг (чоловіки) | Н/Д | 2:31:58 | 129 | |||
Хамід Реза Зураванд | спортивна ходьба на 20 кілометрів (чоловіки) | Н/Д | 1:27:45 | 54 |
Спортсмен | Дисципліна | Кваліфікація | Фінал | |
---|---|---|---|---|
Результат у метрах | Місце | Результат у метрах | Місце | |
Мохаммад Арзанде | стрибки в довжину (чоловіки) | 7.31 | 29 | Завершив виступ |
Есан Гададі | метання диска (чоловіки) | 60.15 | 24 | Завершив виступ |
Махмуд Сасімі | 56.94 | 30 | Завершив виступ | |
Педжман Галенуї | метання молота (чоловіки) | 69.15 | 28 | Завершив виступ |
Каве Мусаві | 65.03 | 29 | Завершив виступ | |
Leila Rajabi | штовхання ядра (жінки) | 16.34 | 32 | Завершила виступ |
Бокс Редагувати
Спортсмен | Категорія | 1/16 фіналу | 1/8 фіналу | Чвертьфінали | Півфінали | Фінал |
---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | |
Ехсан Рузбахані | до 81 кг (чоловіки) | Müllenberg (NED) L 0–3 | Завершив виступ |
Веслування на байдарках і каное Редагувати
Спринт Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Заїзди | Півфінали | Фінал | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Час | Місце | Час | Місце | Час | Місце | |
Adel Mojallali | К-1, 200 м (чоловіки) | 41.650 | 4 Q | 42.386 | 6 | Завершив виступ |
Пояснення до кваліфікації: FA = Кваліфікувались до фіналу A (за медалі); FB = Кваліфікувались до фіналу B (не за медалі)
Велоспорт Редагувати
Шосе Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Час | Місце |
---|---|---|---|
Гадер Мізбані | Групова шосейна гонка (чоловіки) | Не фінішував | |
роздільна шосейна гонка (чоловіки) | 1:21:39.45 | 31 | |
Арвін Моаззамі | Групова шосейна гонка (чоловіки) | Не фінішував | |
Самад Пурсеєді | Не фінішував |
Фехтування Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | 1/16 фіналу | 1/8 фіналу | Чвертьфінал | Півфінал | Фінал / БМ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Мойтаба Абедіні | індивідуальна шабля (чоловіки) | Ягодка (UKR) W 15–9 | Gu B-g (KOR) W 15–12 | Анстет (FRA) W 15–13 | Гомер (USA) L 14–15 | Kim J-h (KOR) L 8–15 | 4 |
Алі Пакмадан | Сабо (GER) L 11–15 | Завершив виступ |
Дзюдо Редагувати
Спортсмен | Категорія | 1/32 фіналу | 1/16 фіналу | 1/8 фіналу | Чвертьфінали | Півфінали | Втішний поєдинок | Фінал / БМ |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | |
Саїд Моллаеї | до 81 кг (чоловіки) | Bye | Халмурзаєв (RUS) L 000–000 S | Завершив виступ | ||||
Джавад Махджуб | до 100 кг (чоловіки) | Bye | Нікіфоров (BEL) L 000–100 | Завершив виступ |
Академічне веслування Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Заїзди | Втішний заплив | Чвертьфінали | Півфінали | Фінал | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Час | Місце | Час | Місце | Час | Місце | Час | Місце | Час | Місце | |
Магза Джавар | одиночки (жінки) | 8:39.28 | 4 R | 8:06.57 | 3 SE/F | Bye | 8:45.54 | 2 FE | 8:43.34 | 28 |
Пояснення до кваліфікації: FA=Фінал A (за медалі); FB=Фінал B (не за медалі); FC=Фінал C (не за медалі); FD=Фінал D (не за медалі); FE=Фінал E (не за медалі); FF=Фінал F (не за медалі); SA/B=Півфінали A/B; SC/D=Півфінали C/D; SE/F=Півфінали E/F; QF=Чвертьфінали; R=Потрапив у втішний заплив
Стрільба Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Кваліфікація | Півфінал | Фінал | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Очки | Місце | Очки | Місце | Очки | Місце | |
Пурія Нурузян | пневматична гвинтівка, 10 метрів (чоловіки) | 622.2 | 22 | Н/Д | Завершив виступ | |
гвинтівка з трьох положень, 50 метрів (чоловіки) | 1168 | 26 | Н/Д | Завершив виступ | ||
Елахех Ахмаді | пневматична гвинтівка, 10 метрів (жінки) | 417.8 | 3 Q | Н/Д | 122.5 | 6 |
Махлага Джамбозорг | гвинтівка з трьох положень, 50 метрів (жінки) | 574 | 27 | Н/Д | Завершила виступ | |
Наджме Хедматі | пневматична гвинтівка, 10 метрів (жінки) | 415.7 | 11 | Н/Д | Завершила виступ | |
гвинтівка з трьох положень, 50 метрів (жінки) | 583 | 6 Q | Н/Д | 402.3 | 8 | |
Голнуш Себгатоллахі | біг на 10 метрів (жінки) air pistol | 379 | 21 | Н/Д | Завершила виступ | |
біг на 25 метрів (жінки) pistol | 572 | 28 | Завершила виступ |
Пояснення до кваліфікації: Q = Пройшов у наступне коло; q = Кваліфікувався щоб змагатись у поєдинку за бронзову медаль
Плавання Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Попередній заплив | Півфінал | Фінал | |
---|---|---|---|---|---|
Час | Місце | Час | Місце | Час | Місце |
Ар'я Насімі Шад | 200 метрів брасом (чоловіки) | 2:20.18 | 39 | Завершив виступ |
Настільний теніс Редагувати
Спортсмен | Дисципліна | Попередній раунд | Раунд 1 | Раунд 2 | Раунд 3 | 1/8 фіналу | Чвертьфінали | Півфінали | Фінал / БМ |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | |
Німа Аламіан | одиночний розряд (чоловіки) | Jha (USA) W 4–1 | Йонеску (ROU) L 1–4 | Завершив виступ | |||||
Noshad Alamian | Bye | Tokič (SLO) L 1–4 | Завершив виступ | ||||||
Neda Shahsavari | одиночний розряд (жінки) | Bye | Privalova (BLR) L 3–4 | Завершила виступ |
Тхеквондо Редагувати
Спортсмен | Категорія | 1/8 фіналу | Чвертьфінали | Півфінали | Втішний поєдинок | Фінал / БМ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Фарзан Ашурзаде | до 58 кг (чоловіки) | Хаджамі (MAR) L 3–4 | Завершив виступ | ||||
Мехді Ходабахші | до 80 кг (чоловіки) | Феррера (HON) W 13–1 PTG | Беігі (AZE) L 5–17 PTG | Завершив виступ | |||
Саджад Мардані | понад 80 кг (чоловіки) | Тауфатофуа (TGA) W 16–1 PTG | Чо (GBR) L 3–4 SUD | Завершив виступ | |||
Кімія Алізаде | до 57 кг (жінки) | Заніновіч (CRO) W 7–6 | Калво (ESP) L 7–8 | Завершила виступ | Харнсудзінь (THA) W 14–10 | Гласновіч (SWE) W 5–1 |
Волейбол Редагувати
У приміщенні Редагувати
Чоловічий турнір Редагувати
Шаблон:Склад чоловічої збірної Ірану з волейболу на літніх Олімпійських іграх 2016
Шаблон:Підсумкова таблиця в групі B чоловічого турніру з волейболу на літніх Олімпійських іграх 2016 Шаблон:Чоловічий турнір з волейболу на літніх Олімпійських іграх 2016, гра B3
Шаблон:Чоловічий турнір з волейболу на літніх Олімпійських іграх 2016, гра B5
Шаблон:Чоловічий турнір з волейболу на літніх Олімпійських іграх 2016, гра B7
Шаблон:Чоловічий турнір з волейболу на літніх Олімпійських іграх 2016, гра B10
Шаблон:Чоловічий турнір з волейболу на літніх Олімпійських іграх 2016, гра B14
Шаблон:Чоловічий турнір з волейболу на літніх Олімпійських іграх 2016, гра C1
Важка атлетика Редагувати
Спортсмен | Категорія | Ривок | Поштовх | Загалом | Місце | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Результат | Місце | Результат | Місце | ||||
К'януш Ростамі | до 85 кг (чоловіки) | 179 | 1 | 217 | 1 | 396 WR | |
Алі Хашемі | до 94 кг (чоловіки) | 173 | 7 | 210 | 7 | 383 | 7 |
Сохраб Мораді | 182 | 1 | 221 | 1 | 403 | ||
Мохаммад Реза Барарі | до 105 кг (чоловіки) | 186 | 6 | 220 | 6 | 406 | 6 |
Бегдад Салімі | понад 105 кг (чоловіки) | 216 WR | 1 | DNF | 216 | DNF |
Боротьба Редагувати
Легенда:
- VT – Перемога на туше.
- PP – Перемога за очками – з технічними очками в того, хто програв.
- PO – Перемога за очками – без технічних очок в того, хто програв.
- ST – Перемога за явної переваги – різниця в очках становить принаймні 8 (греко-римська боротьба) або 10 (вільна боротьба) очок, без технічних очок у того, хто програв.
Спортсмен | Категорія | Кваліфікація | 1/8 фіналу | Чвертьфінал | Півфінал | Втішний поєдинок 1 | Втішний поєдинок 2 | Фінал / БМ |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | |
Хассан Рахімі | до 57 кг | Bye | Мнацаканян (ARM) W 4–0 ST | Лебедєв (RUS) W 3–1 PP | Рей (JPN) L 1–3 PP | Bye | Bonne (CUB) W 5–0 VT | |
Мейсам Насірі | до 65 кг | Новачков (BUL) L 1–3 PP | Завершив виступ | 15 | ||||
Хассан Яздані | до 74 кг | Bye | Кастеллі (HAI) W 4–0 ST | Demirtaş (TUR) W 3–0 PO | Уссербаєв (KAZ) W 4–0 ST | Bye | Гедуєв (RUS) W 3–1 PP | |
Аліреза Карімі | до 86 кг | Саадауї (TUN) W 3–0 PO | Ганєв (BUL) W 3–1 PP | Кокс (USA) L 1–3 PP | Завершив виступ | 7 | ||
Реза Яздані | до 97 кг | Bölükbaşı (TUR) W 4–0 ST | Газюмов (AZE) L 1–3 PP | Завершив виступ | Баран (POL) W 3–1 PP | Ібрагімов (UZB) L 0–5 VT | Завершив виступ | 7 |
Комейл Гасемі | до 125 кг | Джарвіс (CAN) W 3–1 PP | Камаль (EGY) W 3–0 PO | Петріашвілі (GEO) W 3–1 PP | Длагнєв (USA) W 4–0 ST | Bye | Акгюль (TUR) L 1–3 PP |
Спортсмен | Категорія | Кваліфікація | 1/8 фіналу | Чвертьфінал | Півфінал | Втішний поєдинок 1 | Втішний поєдинок 2 | Фінал / БМ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Суперник Результат | Місце | ||
Гамід Сурян | до 59 кг | Ота (JPN) L 1–3 PP | Завершив виступ | Кебіспаєв (KAZ) L 0–5 VT | Завершив виступ | 11 | |||
Омід Норузі | до 66 кг | Bye | Рівас (VEN) W 3–1 PP | Болквадзе (GEO) L 0–3 PO | Завершив виступ | 10 | |||
Саєд Абдевалі | до 75 кг | Bye | Мадсен (DEN) L 1–3 PP | Завершив виступ | Bye | Немеш (SRB) W 3–1 PP | Бачі (HUN) W 3–1 PP | ||
Хабіболла Ахлагі | до 85 кг | Берг (SWE) W 4–0 ST | Чакветадзе (RUS) L 0–5 VT | Завершив виступ | Тахмасебі (AZE) W 3–1 PP | Kudla (GER) L 1–3 PP | Завершив виступ | 7 | |
Гасем Резаеї | до 98 кг | Bye | Перес (VEN) W 4–0 ST | Луго (CUB) L 0–3 PO | Завершив виступ | Bye | Xiao D (CHN) W 3–0 PO | Шон (SWE) W 3–1 PP | |
Башир Бабаджанзаде | до 130 кг | Bye | Чоловікиg Q (CHN) W 3–1 PP | Попп (GER) L 3–1 PP | Завершив виступ | 10 |
Примітки Редагувати
- . Tasnim News Agency. 23 січня 2016. Архів оригіналу за 9 травня 2019. Процитовано 27 січня 2016.
Посилання Редагувати
- Національний олімпійський комітет Ісламської республіки Іран [ 14 червня 2011 у Wayback Machine.] (перс.)