Кубок УЄФА 2007–08 був тридцять сьомим розіграшем Кубка УЄФА. Фінал пройшов на стадіоні Сіті оф Манчестер, Манчестер, Англія 14 травня 2008 між командами «Рейнджерс» із Шотландії та «Зеніт» з Росії. «Зеніт» виграв із рахунком 2:0, завоювавши таким чином перший єврокубок. Загалом у турнірі взяли участь 157 команд.
Деталі турніру | |
---|---|
Дата | 20 вересня 2007 – 14 травня 2008 |
Кількість команд | 88 |
Призери | |
Переможець | Зеніт |
Фіналіст | Рейнджерс |
Статистика турніру | |
Матчів зіграно | 221 |
Голів забито | 563 (2.55 за матч) |
Найкращий бомбардир(и) | Павло Погребняк (10 голів) Лука Тоні (10 голів) |
← 2006-07 2008-09 → |
Кожна європейська футбольна асоціація мала різну кількість представників, в залежності від коефіцієнтів УЄФА. Македонія, як новий член УЄФА, була представлена чемпіоном країни та командою, що зайняла друге місце в чемпіонаті.
Дати жеребкувань і матчів ред.
Календар із UEFA.com [ 22 жовтня 2007 у Wayback Machine.].
Дата | Подія |
---|---|
29 червня 2007 | Жеребкування першого кваліфікаційного раунду |
19 липня 2007 | Перший кваліфікаційний раунд, перший матч |
2 серпня 2007 | Перший кваліфікаційний раунд, другий матч |
3 серпня 2007 | Жеребкування другого кваліфікаційного раунду |
16 серпня 2007 | Другий кваліфікаційний раунд, перший матч |
30 серпня 2007 | Другий кваліфікаційний раунд, другий матч |
31 серпня 2007 | Жеребкування першого раунду |
20 вересня 2007 | Перший раунд, перший матч |
4 жовтня 2007 | Перший раунд, другий матч |
9 жовтня 2007 | Жеребкування групового етапу |
25 жовтня 2007 | Груповий етап, перший тур |
8 листопада 2007 | Груповий етап, другий тур |
29 листопада 2007 | Груповий етап, третій тур |
5 грудня / 6 грудня 2007 | Груповий етап, четвертий тур |
19 грудня / 20 грудня 2007 | Груповий етап, п'ятий тур |
21 грудня 2007 | Жеребкування 1/16 та 1/8 фіналу |
13 лютого / 14 лютого 2008 | 1/16 фіналу, перший матч |
21 лютого 2008 | 1/16 фіналу, другий матч |
6 березня 2008 | 1/8 фіналу, перший матч |
12 березня / 13 березня 2008 | 1/8 фіналу, другий матч |
14 березня 2008 | Жеребкування чвертьфіналу, півфіналу і фіналу |
3 квітня 2008 | Чвертьфінал, перший матч |
10 квітня 2008 | Чвертьфінал, другий матч |
24 квітня 2008 | Півфінал, перший матч |
1 травня 2008 | Півфінал, другий матч |
14 травня 2008 | Фінальний матч |
Кваліфікаційний етап ред.
Перший кваліфікаційний раунд ред.
Жеребкування, яке проводили Генеральний секретар УЄФА Девід Тейлор та керівник клубних змагань УЄФА Мішель Сентенаро, пройшло 29 червня 2007 о 13:30 CET в Ньйоні, Швейцарія. Перші матчі були зіграні 19 липня, матчі-відповіді — 2 серпня 2007.
Команда 1 | Заг. | Команда 2 | 1-й матч | 2-й матч |
---|---|---|---|---|
Південно-Середземноморський регіон | ||||
Будучност (Подгориця) | 1:2 | Гайдук | 1:1 | 0:1 |
Омонія | 4:0 | Рудар | 2:0 | 2:0 |
Славен Белупо | 8:4 | Теута | 6:2 | 2:2 |
Бежанія | 2:2 (ч) | Беса | 2:21 | 0:0 |
Сліма Вондерерс | 0:7 | Літекс | 0:3 | 0:4 |
Воєводина | 7:1 | Гіберніанс | 5:1 | 2:0 |
Санта-Колома | 1:4 | Маккабі Тель-Авів | 1:0 | 0:4 |
Широкі Брієг | 6:3 | Копер | 3:1 | 3:2 |
Вардар | 0:2 | Анортосіс | 0:1 | 0:1 |
Горіца | 2:4 | Работнічкі | 1:2 | 1:2 |
Зриньські | 1:11 | Партизан | 1:6 | 0:5 |
Центрально-східний регіон | ||||
ВіОн | 4:2 | Алма-Ата | 3:1 | 1:1 |
МТК Будапешт | 2:2 (ч) | Міка | 2:12 | 0:1 |
МКТ-Араз | 0:1 | Дискоболія | 0:0 | 0:1 |
Белхатув | 2:2 (4:2п) | Амері | 2:0 | 0:2 (о) |
Артмедія | (ч) 3:3 | Зімбру | 1:1 | 2:2 |
Бананц | 1:5 | Янг Бойз | 1:1 | 0:4 |
Ністру Атаки | 2:2 (4:5п) | Гонвед | 1:13 | 1:1 (о) |
Рід | 4:3 | Нефтчі | 3:1 | 1:2 |
Динамо Тбілісі | 2:0 | Вадуц | 2:0 | 0:0 |
Актобе | 3:4 | Маттерсбург | 1:0 | 2:4 |
Північний регіон | ||||
Б-36 | 3:6 | Екранас | 1:3 | 2:3 |
Лібертас | 1:4 | Дрогеда Юнайтед | 1:1 | 0:3 |
Ріл | 3:3 (ч) | Гака | 3:1 | 0:2 |
Кармартен Таун | 3:14 | Бранн | 0:8 | 3:6 |
Флора | 0:2 | Волеренга | 0:1 | 0:1 |
МюПа | 2:1 | ЕБ/Стреймур | 1:0 | 1:1 |
Свіфтс | 1:4 | Судува | 1:0 | 0:4 |
Ліллестрем | 2:2 (ч) | Кер'єнг | 2:1 | 0:1 |
Металургс Лієпая | 3:2 | Динамо Брест | 1:1 | 2:1 |
Гельсінґборґ | 9:0 | Транс | 6:0 | 3:0 |
Кефлавік | 4:4 (ч) | Мідтьюлланн | 3:2 | 1:2 |
Геккен | 2:1 | КР (Рейк'явік) | 1:1 | 1:0 |
Сент-Патрікс Атлетік | 0:5 | Оденсе | 0:0 | 0:5 |
ГІК | 3:0 | Етцелла | 2:0 | 1:0 |
Гленторан | 0:9 | АІК | 0:5 | 0:4 |
Сконто | 1:3 | Динамо Мінськ | 1:1 | 0:2 |
1Матч був зіграний на стадіоні Партизана в Белграді.
2Матч був зіграний на стадіоні Szusza Ferenc Stadium в Будапешті, оскільки домашня арена клубу МТК Будапешт не відповідала вимогам УЄФА.
3Матч був зіграний на стадіоні Зімбру в Кишиневі, оскільки домашня арена команди Ністру не відповідала вимогам УЄФА.
Другий кваліфікаційний раунд ред.
Жеребкування, яке проводили Генеральний секретар УЄФА Девід Тейлор та директор УЄФА з професійних клубів Джіорджіо Марчетті, відбулось 3 серпня 2007 о 13:00 CET в Ньйоні, Швейцарія. Перші матчі були зіграні 16 серпня, матчі-відповіді — 30 серпня 2007.
Команда 1 | Заг. | Команда 2 | 1-й матч | 2-й матч |
---|---|---|---|---|
Південно-Середземноморський регіон | ||||
Локомотив Софія | 3:1 | Оцелул | 3:1 | 0:0 |
ЧФР Клуж | 1:3 | Анортосіс | 1:3 | 0:0 |
Работнічкі | 2:1 | Зриньські | 0:0 | 2:1 |
Славен Белупо | 2:4 | Галатасарай | 1:2 | 1:2 |
Уніан Лейрія | 1:0 | Маккабі Нетанья | 0:0 | 1:0 |
Гайдук | 1:2 | Сампдорія | 0:1 | 1:1 |
Беса | 0:6 | Літекс | 0:3 | 0:3 |
Маккабі Тель-Авів | 2:4 | Кайсері Ерджіясспор | 1:1 | 1:3 |
Атлетіко | 5:1 | Воєводина | 3:0 | 2:1 |
Широкі Брієг | 0:6 | Хапоель Тель-Авів | 0:3 | 0:3 |
Омонія | 2:3 | ЦСКА Софія | 1:1 | 1:2 |
Центрально-східний регіон | ||||
Базель | 6:1 | Маттерсбург | 2:1 | 4:0 |
Рід | 1:4 | Сьйон | 1:1 | 0:3 |
Міка | 2:3 | Артмедія | 2:1 | 0:2 |
Дніпро | 5:3 | Белхатув | 1:1 | 4:2 |
Гонвед | 0:4 | Гамбург | 0:0 | 0:4 |
Янг Бойз | 2:6 | Ланс | 1:1 | 1:5 |
Тобол | 0:3 | Дискоболія | 0:1 | 0:2 |
Аустрія | 5:4 | Яблонец 97 | 4:3 | 1:1 |
ВіОн | 0:5 | Зеніт | 0:2 | 0:3 |
Динамо Тбілісі | 0:8 | Рапід Відень | 0:3 | 0:5 |
Північний регіон | ||||
МюПа | 0:3 | Блекберн Роверз | 0:1 | 0:2 |
Дрогеда Юнайтед | 1:4 | Гельсінборг | 1:1 | 0:3 |
Металургс Лієпая | 3:4 | АІК | 3:2 | 0:2 |
ГІК | 2:4 | Ольборг | 2:1 | 0:3 |
Екранас | 1:7 | Волеренга | 1:1 | 0:6 |
Данфермлін Атлетік | 1:2 | Геккен | 1:1 | 0:1 |
Бранн | 6:4 | Судува | 2:1 | 4:3 |
Гака | 3:7 | Мідтьюлланн | 1:2 | 2:5 |
Динамо Мінськ | 1:5 | Оденсе | 1:1 | 0:4 |
Кер'єнг | 0:4 | Стандард | 0:3 | 0:1 |
Гаммарбю | 3:2 | Фредрікстад | 2:1 | 1:1 |
Перший раунд ред.
Жеребкування, проведене Генеральним секретарем УЄФА Девідом Тейлором та тренером переможців Кубка УЄФА 2000-01 Жерардом Гульєром, пройшло 31 серпня 2007 в Монако. Перші матчі були зіграні 20 вересня, матчі-відповіді — 4 жовтня 2007.
Команда 1 | Заг. | Команда 2 | 1-й матч | 2-й матч |
---|---|---|---|---|
Група 1 | ||||
Мідтьюлланн | 1:5 | Локомотив | 1:3 | 0:2 |
Гронінген | 2:2 (3:4п) | Фіорентина | 1:1 | 1:1 (о) |
Работнічкі | 1:2 | Болтон | 1:1 | 0:1 |
АЕК | 3:1 | Ред Булл Зальцбург | 3:0 | 0:1 |
Нюрнберг | (ч) 2:2 | Рапід Бухарест | 0:0 | 2:2 |
Група 2 | ||||
Евертон | 4:3 | Металіст | 1:1 | 3:2 |
Зеніт | 4:1 | Стандард | 3:0 | 1:1 |
Баєр | 5:4 | Уніан Лейрія | 3:1 | 2:3 |
Вільярреал | 6:1 | БАТЕ | 4:1 | 2:0 |
Сьйон | 4:7 | Галатасарай | 3:2 | 1:5 |
Група 3 | ||||
Атлетіко | 9:0 | Кайсері Ерсієсспор | 4:0 | 5:0 |
Тампере Юнайтед | 3:4 | Бордо | 2:3 | 1:1 |
Артмедія | 1:5 | Панатінаїкос | 1:2 | 0:3 |
Спарта Прага | 0:0 (4:3п) | Оденсе | 0:0 | 0:0 (о) |
Емполі | 2:4 | Цюрих | 2:1 | 0:3 |
Група 4 | ||||
Сошо | 1:2 | Паніоніос | 0:2 | 1:0 |
Андерлехт | 2:1 | Рапід Відень | 1:1 | 1:0 |
Пасуш ді Феррейра | 0:1 | АЗ | 0:1 | 0:0 |
Сампдорія | 2:2 (ч) | Ольборг | 2:2 | 0:0 |
Спартак Москва | 8:1 | Геккен | 5:0 | 3:1 |
Група 5 | ||||
Гаммарбю | 2:5 | Брага | 2:1 | 0:4 |
Лариса | 3:2 | Блекберн Роверз | 2:01 | 1:2 |
Млада Болеслав | 1:1 (4:2п) | Палермо | 0:1 | 1:0 (о) |
Динамо Загреб | (ч) 3:3 | Аякс | 0:1 | 3:2 (о) |
Локомотив Софія | 3:4 | Ренн | 1:3 | 2:1 |
Група 6 | ||||
Бранн | (ч) 2:2 | Брюгге | 0:1 | 2:1 |
Баварія | 3:0 | Белененсеш | 1:0 | 2:0 |
Абердин | (ч) 1:1 | Дніпро | 0:0 | 1:1 |
Геренвен | 6:8 | Гельсінборг | 5:3 | 1:5 |
Тулуза | (ч) 1:1 | ЦСКА Софія | 0:0 | 1:1 |
Група 7 | ||||
Літекс | 1:4 | Гамбург | 0:1 | 1:3 |
Сараєво | 1:8 | Базель | 1:2 | 0:6 |
Аустрія | 4:2 | Волеренга | 2:0 | 2:2 |
Хапоель Тель-Авів | 1:0 | АІК | 0:0 | 1:0 |
Аріс | (ч) 2:2 | Реал Сарагоса | 1:0 | 1:2 |
Група 8 | ||||
Динамо Бухарест | 2:2 (ч) | Ельфсборґ | 1:2 | 1:0 |
Тоттенгем Готспур | 7:2 | Анортосіс | 6:1 | 1:1 |
Ланс | 2:3 | Копенгаген | 1:1 | 1:2 (о) |
Хетафе | (ч) 3:3 | Твенте | 1:0 | 2:3 (о) |
Дискоболія | 0:2 | Црвена Звезда | 0:1 | 0:1 |
1 Матч проходив на стадіоні Пантессаліко у Волосі, оскільки домашня арена команди Лариса не відповідала вимогам УЄФА.
Груповий етап ред.
Жеребкування, яке провели директор УЄФА з професійних клубів Джіорджіо Марчетті та керівник клубних змагань УЄФА Мішель Сентенаро, пройшло 9 жовтня 2007 о 12:00 CET в Ньйоні, Швейцарія.
Критерії виходу при однаковій кількості очок ред.
На основі абзацу 6.06 правил УЄФА поточного сезону, якщо дві або більше команд здобудуть рівну кількість очок в змаганнях на груповій стадії, для визначення тих, хто просувається далі, будуть застосовані такі критерії:
- краща різниця забитих та пропущених голів;
- більша кількість забитих голів;
- більша кількість голів забитих у виїзних матчах;
- більша кількість перемог;
- більша кількість перемог на виїзді;
- більший коефіцієнт клубу і його асоціації за останні п'ять сезонів.
Група A ред.
| Група B ред.
|
Група C ред.
| Група D ред.
|
Група E ред.
| Група F ред.
|
Група G ред.
| Група H ред.
|
Плей-оф ред.
1/16 фіналу | 1/8 фіналу | Чвертьфінал | Півфінал | Фінал | |||||||
Андерлехт | 2 | 1 | 3 | ||||||||
Бордо | 1 | 1 | 2 | Андерлехт | 0 | 2 | 2 | ||||
Абердин | 2 | 1 | 3 | Баварія | 5 | 1 | 6 | ||||
Баварія | 2 | 5 | 7 | Баварія (ч) | 1 | 3 | 4 | ||||
Бенфіка | 1 | 2 | 3 | Хетафе | 1 | 3 | 4 | ||||
Нюрнберг | 0 | 2 | 2 | Бенфіка | 1 | 0 | 1 | ||||
АЕК | 1 | 0 | 1 | Хетафе | 2 | 1 | 3 | ||||
Хетафе | 1 | 3 | 4 | Баварія | 1 | 0 | 1 | ||||
Галатасарай | 0 | 1 | 1 | Зеніт | 1 | 4 | 5 | ||||
Баєр | 0 | 5 | 5 | Баєр (ч) | 1 | 2 | 3 | ||||
Цюрих | 1 | 0 | 1 | Гамбург | 0 | 3 | 3 | ||||
Гамбург | 3 | 0 | 3 | Баєр | 1 | 1 | 2 | ||||
Марсель | 3 | 0 | 3 | Зеніт | 4 | 0 | 4 | ||||
Спартак Москва | 0 | 2 | 2 | Марсель | 3 | 0 | 3 | ||||
Зеніт (ч) | 1 | 1 | 2 | Зеніт (ч) | 1 | 2 | 3 | ||||
Вільярреал | 0 | 2 | 2 | Зеніт | 2 | ||||||
Рейнджерс (ч) | 0 | 1 | 1 | Рейнджерс | 0 | ||||||
Панатінаїкос | 0 | 1 | 1 | Рейнджерс | 2 | 0 | 2 | ||||
Вердер | 3 | 1 | 4 | Вердер | 0 | 1 | 1 | ||||
Брага | 0 | 0 | 0 | Рейнджерс | 0 | 2 | 2 | ||||
Болтон | 1 | 0 | 1 | Спортінг | 0 | 0 | 0 | ||||
Атлетіко | 0 | 0 | 0 | Болтон | 1 | 0 | 1 | ||||
Спортінг | 2 | 3 | 5 | Спортінг | 1 | 1 | 2 | ||||
Базель | 0 | 0 | 0 | Рейнджерс (п) | 0 | 0 | 0(4) | ||||
Русенборг | 0 | 1 | 1 | Фіорентина | 0 | 0 | 0(2) | ||||
Фіорентина | 1 | 2 | 3 | Фіорентина (п) | 2 | 0 | 2(4) | ||||
Бранн | 0 | 1 | 1 | Евертон | 0 | 2 | 2(2) | ||||
Евертон | 2 | 6 | 8 | Фіорентина | 1 | 2 | 3 | ||||
Славія | 1 | 1 | 2 | ПСВ Ейндговен | 1 | 0 | 1 | ||||
Тоттенгем Готспур | 2 | 1 | 3 | Тоттенгем Готспур | 0 | 1 | 1(5) | ||||
ПСВ Ейндговен | 2 | 2 | 4 | ПСВ Ейндговен (п) | 1 | 0 | 1(6) | ||||
Гельсінборг | 0 | 1 | 1 |
1/16 фіналу ред.
Жеребкування 1/16 фіналу, яке проводили Генеральний секретар УЄФА Девід Тейлор та керівник клубних змагань УЄФА Мішель Сентенаро, пройшло 21 грудня 2007 о 13:00 CET в Ньйоні, Швейцарія. Вісім переможців груп зіграли із командами, що зайняли треті місця, а команди, що зайняли другі місця, — із третіми командами групового етапу Ліги чемпіонів. Команди із однієї групи і одної асоціації не могли грати між собою.
Перші матчі були зіграні 13 та 14 лютого 2008, матчі-відповіді — 21 лютого 2008.